ssanie oleju kokosowego

SSANIE OLEJU

PŁUKANIE UST OLEJEM- AJURWEDUJSKA METODA NA OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

O ssaniu oleju dowiedziałam się z książki Michała Tombaka „Czy można żyć 150 lat”. Piszę o tej metodzie jako antidotum na wiele dolegliwości. Zaczęłam drążyć temat i tak znalazłam naturoterapeutkę Barbarę Kazanę, która również o tym mówi, choć zaleca ssanie innego oleju niż Michał Tombak.

Oczywiście zachęcona wieloma korzystnymi właściwościami ssania oleju, postanowiłam metodę wypróbować, tym bardziej, że jedyny koszt to właśnie olej i 10 min.

Ale może od początku, skąd wzięła się metoda oczyszczania organizmu przez płukanie ust olejem (oil pulling). Jest to stara ajurwedyjska metoda oczyszczająca organizm z toksyn. Zdrowiu szkodzą wszelkie patogeny, a te najłatwiej przedostają się do organizmu przez jamę ustną. 

Ważnym jest utrzymywanie w czystości i zdrowiu dziąseł, zębów i całej jamy ustnej ponieważ bakterie mnożą się w ustach i jeśli zęby lub dziąsła są zainfekowane to toksyny wydzielane przez owe bakterie dostają się do krwi i przemieszczając się po całym organizmie powodują wszelkie stany zapalne. 

Ssanie oleju a szczególnie nierafinowanego kokosowego, który posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze znacznie zmniejsza populację tych bakterii. Tu należy dodać, że ssanie tego oleju delikatnie wybiela zęby. Barbara Kazana, zaleca ssanie oleju słonecznikowego rafinowanego Bartek- badana była ilość toksyn w oleju po ssaniu i on miał najlepsze działanie. Można również stosować inne oleje jak sezamowy czy oliwę z oliwek.

Jak to zrobić?

Ssanie oleju należy robić rano, na czczo, przed umyciem zębów. Osobiście miałam ciężkie dwa poranki, żeby się do tego przyzwyczaić. Na pewno ważne jest żeby nie brać za dużo oleju do ust, gdyż będzie to stanowił trudność by wytrzymać 10 min.

Myślę, że taka optymalna ilość to łyżeczka oleju. Należy ssać w sposób spokojny, przesycać przez zęby, do przodu i do tyłu. W tym czasie możesz wykonywać poranną toaletę. Mówi się, że na początku mogą być objawy oczyszczania organizmu i można się poczuć trochę gorzej.

Ja tego nie miałam. Ssałam olej ok. roku. Po kokosowym rzeczywiście zęby są bielsze. Kiedy minie 10-15 minut olej należy wypluć do kosza. Nie połykaj!!! Zawiera wiele toksyn. Należy wypłukać usta ciepłą wodą lub wodą z dodatkiem sody oczyszczonej. Potem należy dokładnie umyć zęby. I gotowe😉

Korzyści:

  • zapobiega chorobom wirusowym i bakteryjnym – czysta jama ustna, to praktycznie brak infekcji. Płucząc regularnie usta olejem pozbywamy się codziennych toksyn, które gromadzą się w naszym organizmie.

  • walczy z przeziębieniem – powoduje, że już nabyte przeziębienie, albo inna infekcja wirusowa szybciej zostanie zwalczona. Przy katarze ciężko jest płukać usta z zatkanym nosem, ale można to zrobić.

  • oczyszczenie zatok , wielu ludzi czuje dużą poprawę.

  • lepsze samopoczucie i więcej energii.  

  • zdrowszy wygląd skóry

  • bielsze zęby

  • świeższy oddech i eliminacja krwawienia dziąseł

Michał Tombak pisze, że ssanie oleju można stosować w leczeniu zapalenia żył, chronicznej anemii, egzemy, obrzęków, chorób żołądka, jelit, serca, układu krwionośnego, nowotworów, chorób stawów i wielu innych, mniej poważnych lecz dokuczliwych schorzeń.

Zachęcam do wypróbowania, metoda jest prosta, bezbolesna i taniutka. Warto włączyć to do swojej porannej zdrowej rutyny jako jeden z kilku czynników wspierających naszą kondycję.


https://zdrowieodpoczatku.pl/sauna-dlaczego-warto-z-niej-korzystac/