HAMAK – NAJLEPSZY GADŻET DLA DZIECKA

Pewnie nie raz zastanawiasz się jak ujarzmić swoje dziecko tym bardziej jeśli pogoda nie sprzyja a ono ma ogromne pokłady energii. Bardzo często dzieci, kiedy nie mają wystarczającej ilości ruchu, szukają aktywności, które mogą być nawet niebezpieczne. Wspinają się po meblach, parapetach. skaczą z wysokości, niszczą przedmioty, są mocno absorbujące. Do tego dochodzą wieczory, kiedy dziecko robi się marudne i samo nie wie co chce. Znasz to? To właśnie wynik zbyt małej ilości aktywności ruchowej i przebodźcowania bajkami. 

A fakt jest taki, że dziecko dla prawidłowego rozwoju powinno mieć 2 godzinny ruchu dziennie, najlepiej na świeżym powietrzu. Kiedy jednak pogoda nie pozwala na takie aktywności to warto tak zaaranżować środowisko w domu aby dziecko miało warunki do dobrej aktywności. 

No i właśnie co robić z dzieckiem, a najlepiej czym zająć dziecko i nie używać do tego bajek?

Jeśli tylko masz stropy w suficie ( a ma je każdy kto mieszka w bloku lub w domu piętrowym) to leć do sklepu po wkręt do haka i zainstaluj HAMAK 😉 Polecam Wam z całego serca właśnie Zestaw AIR – szeroki hamak do jogi, rehabilitacji i sensoryki + zmiany wysokości hamaku

Wystarczy wysokość 4 m a pasy do regulacji super się sprawdzą kiedy chcemy hamak zawiesić wyżej i dziecko lub dorosły może zawiesić się za biodra do góry nogami😊

Z KODEM RABATOWYM: ZDROWIE dostaniesz aż 20% zniżki więc naprawdę bardzo warto.

Po poszukiwaniach najlepszego hamaka do terapii integracji sensorycznej, którą wykonuję w gabinecie trafiłam w końcu na perełkę, która ma siłę udźwigu w dynamice do 200kg!!! Dostępne na rynku, dedykowane terapii integracji sensorycznej hamaki mają dużo mniejszy udźwig bo średnio do 75kg. Więc ciężko pobujać się z dzieckiem.

Hamak świetnie się sprawdza dla malutkich dzieci z którymi właśnie rodzic może się pobujać ale starsze dzieci ogarną temat samodzielnie. 

Kiedy byłam mała, bardzo mało było mnie w domu, być może dlatego moi rodzice mieli więcej dystansu do mnie i pozwalali mi na wiele, a może po prostu na bycie na zewnątrz. A to stwarzało mi ogromne możliwości doświadczania a przy okazji rodzice mieli z głowy, no chyba, że wróciłam z ranami 😉

Teraz rodzice nie mają aż takiego komfortu i spędzają zbyt dużo czasu z dziećmi, przez co ani one ani rodzice nie mają przestrzeni dla siebie i generuje to trudne zachowania.

Za najlepszy gadżet dla dziecka uważam  hamak terapeutyczny.  Hamak wykorzystywany jest często w terapii integracji sensorycznej. Dziecko ma wiele możliwości na jego wykorzystanie i świetną stymulację układu przedsionkowego, czucia głębokiego i dotykowego. I to w bardzo atrakcyjny sposób i serio można się w nim nieźle zaktywizować. A co najważniejsze często dziecko samo korzysta z hamaka. Jeśli jest malutkie to możesz usiąść razem z dzieckiem, bujać się i śpiewać lub czytać mu książkę. 

Sama często w przerwie wchodzę do hamaka i się relaksuję. Uwielbiam😊 Jest na tyle długi, że cała luzikiem leżę otulona po bokach i się lekko bujam. Bardzo relaksujące. 

Możesz też w tym bujać niemowlę. Jeśli masz maluszka, którego ciągle masz na rękach to właśnie wspólne bujanie w hamaku może być fajnym odciążeniem.  Hamak terapeutyczny to rzecz na lata i dla każdego. Potrzebujesz tylko linki i haka do sufitu.

Hamak jest również super opcją dla dzieci, które nie chodzą. U takich dzieci bardzo trudno o stymulację układu przedsionkowego, a jest to jeden z bazowych systemów. Odpowiada z odczucia z każdego rodzaju ruchu co ma również wpływ na emocje u dziecka. Więc warto stymulować dzieci na huśtawce czy hamaku. osobiście, u dzieci, które nie chodzą wybieram częściej hamak z tego względu, że jest bezpieczniej. 

Bardzo Wam to polecam.

Więcej informacji znajdziecie na:

fb 

IG

YT

16 677 komentarzy