najlepsza zabawka dla dziecka

HAMAK TERAPEUTYCZNY- NAJLEPSZA ZABAWKA DLA DZIECKA

Pewnie nie raz zastanawiasz się jak ujarzmić swoje dziecko tym bardziej jeśli pogoda nie sprzyja a ono ma ogromne pokłady energii. Bardzo często dzieci, kiedy nie mają wystarczającej (min. 2 godz. na świeżym powietrzu) ilości ruchu, szukają aktywności, które mogą być nawet niebezpieczne. Wspinają się po meblach, parapetach. skaczą z wysokości, niszczą przedmioty, są mocno absorbujące. 

Kiedy byłam mała, bardzo mało było mnie w domu, być może dlatego moi rodzice mieli więcej dystansu do mnie i pozwalali mi na wiele, a może po prostu na bycie na zewnątrz. A to stwarzało mi ogromne możliwości doświadczania a przy okazji rodzice mieli z głowy, no chyba, że wróciłam z ranami 😉

Teraz rodzice nie mają aż takiego komfortu i spędzają zbyt dużo czasu z dziećmi, przez co ni one ani rodzice nie mają przestrzeni dla siebie i generuje to trudne zachowania. Błogosławieństwem są podwórka, gdzie jest wiele dzieci i w miarę bezpiecznie. Wtedy pracując nad sobą dajemy dziecku swobodę doświadczania w innym środowisku. Tak dziecko uczy się najwięcej i najwięcej energii przepala. Inaczej w domu rozpoczyna się często karuzeli nastrojów i trudnych zachowań. 

Ale, że nie każdy może sobie pozwolić na wypuszczanie dziecka na podwórko, bo albo jest zbyt małe albo podwórko nie jest dla dziecka to wychodzę tu z propozycją „zabawek” dla dzieci. 

Są to produkty, które będą dla dziecka rozwijające i spalające jego nadmiary energii w zdrowy, fajny sposób. 

Za najlepszą zabawkę dla dziecka uważam elastyczny hamak terapeutyczny. Pod tym linkiem akurat macie nieelastyczny żeby pokazać o co chodzi ale chodzi o elastyczny. Hamak wykorzystywany jest często w terapii integracji sensorycznej. dziecko ma wiele możliwości na jego wykorzystanie i świetną stymulację układu przedsionkowego, czucia głębokiego i dotykowego. I to w bardzo atrakcyjny sposób. A co najważniejsze często dziecko samo korzysta z hamaka. Jeśli jest malutkie to możesz usiąść razem z dzieckiem, bujać się i śpiewać lub czytać mu książkę. 

A jeśli poczujesz ból odcinka lędźwiowego to możesz zawiesić się na hamaku o biodra, do góry nogami i super dociążysz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. 

Możesz też w tym bujać niemowlę. Hamak terapeutyczny to zabawka na lata i dla każdego. Potrzebujesz tylko linki i haka do sufitu.

Poniżej zobacz inne rozwijające produkty dla dzieci:

Deska

Zestaw do balansowania 

Bujak 

Hamak

Kołyska

Karty montessori

Mam nadzieję, że niektóre z tych pozycji Twoje dziecko będzie miało okazję poznać i używać, ponieważ wiem jak bardzo fajnie to wspomoże jego rozwój i da Ci chwilę wolnego 😉

7 253 komentarze